Thông tin về ca sĩ Jiří Zmožek

Jiří Zmožek (* 21. února 1943) je český skladatel populární hudby, hudebník, zpěvák a textař. Jeho syn Marcel Zmožek je český textař, zpěvák a skladatel.Bydlel v Havířově na ulici Dělnická 25, pracoval na dole Klement Gotvald-nyní František.Pak prodavač knih a gramodesek na ulici dnes Hlavní vedle restaurace Rybí gril. Z prvního manželství má dvě děti (syna Marcela a dceru[1][2][3]), jeho druhá manželka má tři děti, spolu mají jedno dítě…

Složil stovky písní pro mnoho různých významných českých zpěváků a zpěvaček – např.: Karel Gott (To musím zvládnout sám,Zvonky štěstí), Hana Zagorová (Nešlap nelámejBiograf láska), Marie Rottrová (Ten vůz už jel), Michal Tučný (Tam u nebeských bran), Helena Vondráčková (Nahrávám), Věra Špinarová (Meteor lásky). Pro sebe napsal píseň Už mi, lásko, není 20 let.

Nejhezčí dárek

V roce 1985 (včetně Jiřího Zmožka) nazpívalo 50 zpěváků píseň Nejhezčí dárek (některé zdroje uváďejí také nesprávný údaj 45). Byli to tihle zpěváci – sólo zpěv na albu: Hana Zagorová, Helena Vondráčková, Jiří Zmožek, Iveta Bartošová, Zdeněk Rytíř,Eva Hurychová, Michal David, Stanislav Hložek, Karel Vágner, Petr Kotvald, Petra Janů, Dalibor Janda, Lenka Filipová, Michal Tučný, Karel Zich, Pavel Horňák, Václav Neckář,Jan Neckář, Jiří Korn, Darinka Rolincová, Lešek Semelka. Sbor (všichni zpěváci i ti co zpívali sólo): Marcel Zmožek, Markéta Muchová, Milan Dyk, Věra Martinová, Jiří Strnad,Iveta Blanarovičová, Luděk Walter, Alena Baumanová, Marcela Holanová, Michaela Linková, Petr Čejka, Pavel Roth, Martin Javůrek, Viktor Sodoma, Miroslav Dudáček, Arnošt Pátek, Lucie Bílá, Stanislav Procházka, Petr Hejduk, Jindřich Malík, Václav Vašák, Pavel Vítek, Bobina Ulrichová, Lenka Krimlová, Vladimíra Jakšová, Gojána Ledecká, Blanka Šrůmová, Dana Langerová, Petr Hannig. Píseň vyšla na SP albu Nejhezčí dárek/Nejhezčí dárek. Později, v roce 1986 vyšla píseň i na LP albu Nejhezčí dárek – Jiří Zmožek (2). Hudbu složil Jiří Zmožek a text k písni napsal Zdeněk Rytíř.

Ze života

Po podnikatelském i rodinném krachu v roce 1994 se upnul k víře v Boha. Od té doby se věnuje skládání křesťanských písní a duchovní službě v různých křesťanských církvích. V posledních letech pořádá duchovně zaměřené koncerty hlavně v Katolické církvi.

Tvorba

Písně

Související informace naleznete také v článku Seznam písní Jiřího Zmožka.

Diskografie

Podrobnější informace naleznete v článku Diskografie Jiřího Zmožka.

Filmografie

Hudba k filmu

  • 1985 Co takhle svatba, princi?
  • 1987 Ať přiletí čáp,královno!

Muzikál

  • Velký příběh, lásky která přemohla svět, hudba, libreto: Marcel Zmožek 

 

Zdroj : cs.wikipedia.org

Hợp âm những bài hát do ca sĩ Jiří Zmožek thể hiện

Už mi lásko není dvacet let

Sáng tác: Ns Jiří Zmožek
Už mi lásko není dvacet let - Jiří Zmožek Intro (Blues): [G] | [C] | [G] | [G] | [G] | [G] | [G] | [G] Už mi lásko není dvacet let Už mi není ani [Am] dvacet pět Ikdyž to moc krásná [E] léta jsou [D] Nebral bych je ani [...